SZC logo

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

OM kód: 203030/002 | 4060 Balmazújváros Batthyány u. 7

Intézmény logo

Veres Péter Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2024. jan. 22.


  PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP

  PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP- az érettségiző évfolyamoknak Pályaorientációs napot szerveztünk iskolánkban január 22-én. A rendezvény jó alkalmat biztosít diákjaink számára ahhoz, hogy a jövőre vonatkozó terveikkel kapcsolatban új alternatívákat ismerjenek meg, vagy eredeti szándékukhoz további megerősítést kapjanak. A rendezvény egyik helyszínén a Debreceni Egyetem képviseletében Dr. Fodor Péter a BTK, Dr. Gyulai István pedig a TTK képzéseiről tartott érdekes prezentációt, melyből megismerhettük az egyetem által kínált szakokat, külföldi tanulmányi lehetőségeket és hallhattunk az elhelyezkedési esélyekről is. Körünkben köszönthettük továbbá a Magyar Honvédség előadóit is. Dávid Nikolett honvédelmi alkalmazott és Sófalvi Róbert őrvezető a katonai toborzó iroda képviseletében azokhoz szólt, akik érettségi után a katonai szolgálatot, vagy továbbtanulási formaként például a tisztképzést választanák. Nagy vonalakban megismerhettük a szerződéses katonák életpályáját, az elvárásokat és a Honvédség által kínált lehetőségeket. Nagy örömmel fogadtuk volt növendékeinket, akiknek többsége a vizsgaidőszak végén szakított időt arra, hogy visszatérjen az alma materbe és megossza személyes tapasztalatait jelenlegi diákjainkkal. Az immár végzett Dr. Lénárt József a jogász szakma szépségeiről beszélt, Guti János mechatronikai mérnök szólt a kutatási lehetőségekről, az egyetemi életről, Szilágyi Debóra a programtervező informatikus, Rácz Miklós pedig a mentőtiszt hallgatók mindennapjaiba avattak be bennünket. Az érettségire épülő képzések közül Rőth Molli és Deák Nóra technikumi tanulók az ápoló szakmáról meséltek. Az első kézből kapott információ, a tippek, jó tanácsok, reméljük, némi iránymutatást nyújtanak tanulóinknak a pályaválasztásban. Köszönjük meghívott vendégeinknek a részvételt! PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP- az ágazati alapoktatásban Kilencedikes diákjainkat ebben a tanévben várja az első nagy iskolai megmérettetés: az ágazati alapvizsga. Tanulóink a sikeres vizsga után nemcsak szakmát, hanem képzőhelyet is választanak maguknak. A Pályaorientációs napunk keretében ezért egy kicsit az iskola falain túlra is kimozdultunk. A szakképzős és technikumi osztályaink szakmai kiránduláson vettek részt, ahol ki-ki a saját ágazatának részleteibe nyert betekintést a duális partnercégek, vállalkozások által. Gépész tanulóinkat a Krones Hungary Kft., - illetve a cég alkalmazottjaként néhány volt növendékünk is - fogadta és vezette végig az egyes munkafolyamatokon, üzemegységeken. Az építőipar ágazat diákjainak a DÉOSZ Kft. mutatkozott be és ismertette a cég profilját, a náluk érvényes munkarendet. A leendő kereskedők a Polgár és Csege Coop balmazújvárosi üzletében ismerkedtek a munkakörnyezettel, a feladatokkal. A turizmus-vendéglátás ágazatban tanulók is élményekben gazdag napról számoltak be. Őket a debreceni Freedom, a Melange és a Csokonai Étterem, valamint a Borterasz, és a hajdúszoboszlói Silver Hotel kulisszatitkaiba avatták be, ahol a vendégtéren túl a konyhákban, pultokban, szobákban, wellness részlegen is jártak, ismerkedve jövőbeli szakmájuk részfeladataival. Tartalmas és tanulságos program volt ez diákjaink számára, hiszen a jövő tanévtől ők már a hetük nagy részét egy gyakorlati képzőhelyen töltik majd, és mostani választásuk nagy hatással lesz későbbi tanulmányaikra. Reméljük, hogy sikerült megkönnyíteni a döntésüket. Köszönjük a partnereinknek, az őket képviselő szakembereknek, hogy biztosították ezt a lehetőséget!

  PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Ballagás 2024.

  Ballagás 2024.

  Csodálatos időben, megható műsorral búcsúztattuk végzőseinket május 4-én. Minden ballagónak eredményes vizsgát kívánunk és sok sikert a felnőtt életükben! „Hinni a szépet, lehetetlent, Hogy egyszer valóra válik. Hinni a vágyban, akaratunkban. Ha kell hát bízni halálig." (Szabó Lőrinc)

  2024. máj. 6.


  igazgatóság

  Digitális témahét 2024

  Digitális témahét 2024

  Összefoglaló videó a megvalósított Digitális témahétről.

  2024. ápr. 25.


  Diákprojekt verseny

  Diákprojekt verseny

  Iskolánk tanulói a Magyar Pedagógiai Társaság Projektpedagógiai Szakosztálya által támogatott Diákprojekt versenyen vesznek részt. A verseny első fordulójára elkészült összefoglaló ppt az alábbi linken érhető el.

  2024. ápr. 16.


  Dobi erzsébet


  Partnereink

  SZC logo

  Berettyóújfalui Szakképzési Centrum


  Veres Péter Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola

  4060 Balmazújváros Batthyány u. 7


  2024Veres Péter Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola